Thumb_cala_przyjemnosc_po_stronie_kobiet

27.02.2020

FILMOTERAPIA | CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO STRONIE KOBIET

Zapraszamy do udziału w czwartej odsłonie cyklu FILMOTERAPIA Z SENSEM.


➡ Czwartek | 27.02 | godz. 20.00
Bilety: 18/15/12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji


Temat miesiąca: MIŁOŚĆ PRZYJACIELSKA?
O świadomym i dojrzałym wyłamaniu się ze społecznych schematów. O budowaniu rodziny z pominięciem uwarunkowanego biologicznie etapu. Czy pary, które świadomie nie decydują się na dziecko, wybierają łatwiejszą drogę? Co z tymi, które dzieci mieć nie mogą? Na czwartym spotkaniu w ramach cyklu FILMOTERAPIA Z SENSEM podyskutujemy o tym, co warunkuje bliskość, intymność, zaufanie i poczucie spełnienia we współczesnych związkach.

''CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO STRONIE KOBIET''
reż. Barbara Miller | Szwajcaria, Niemcy 2018 | 97 min.

Czego pragnie kobieta? Kim jest kobieta? – to jedne z najczęściej dyskutowanych tematów we współczesnej kulturze. Jednak odpowiedź jest o tyle paradoksalna, że w zdecydowanej większości udzielają jej mężczyźni. Dlatego też wciąż istnieje przyzwolenie na kulturę gwałtu, podrzędność kobiet w strukturach władzy największych religii, przekonanie o obsceniczności wizerunku waginy w przestrzeni publicznej (wobec całkowitej neutralności penisa) czy instytucję obrzezania kobiet. Na całym świecie miliony kobiet są wciąż okaleczane, gwałcone, molestowane czy karane, bo to mężczyźni decydują w ich imieniu. Dlatego reżyserka oddaje głos kobietom. Rokudenashiko, japońska artystka, staje przed sądem za wydruki 3D swojej waginy. Deborah Feldman, ucieka wraz ze swoim synem z ortodoksyjnej społeczności chasydów na Brooklinie, by móc decydować o swoim losie. Leyla Hussein prowadzi w Londynie warsztaty dla sudańskich kobiet, by uświadomić im piekło, na jakie skazują swoje córki. Doris Wagner opowiada o molestowaniu przez księdza. Vithika Yadov uświadamia młodych Hindusów o kobiecej przyjemności seksualnej. Te kobiety wypowiedziały posłuszeństwo patriarchatowi.

Tegoroczna edycja FILMOTERAPII Z SENSEM w Kinie Muza odmieni miłość przez wszystkie przypadki. Od poszukiwania idealnego partnera, przez próby uchwycenia ulotnych determinantów zakochania, aż do wskazywania winnych w przypadku gorzkich rozstań. Czy w dobie autonomii jednostki wykreowane społecznie i kulturowo obrazy idealnego związku nadal determinują nasze życiowe wybory? Jak poradzić sobie z rozczarowaniem i zderzeniem romantycznych oczekiwań z rzeczywistością? 

Każde kolejne spotkanie będzie poświęcone wybranym fazom rozwoju związków, a publiczność zostanie skonfrontowana z przewrotnością form, często dalekich od znanych nam definicji. Wspólnie staniemy przed próbą uchwycenia i stworzenia nowej charakterystyki procesów towarzyszących nawiązywaniu bliskich relacji. 

Wstępem do dyskusji będą filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, traktujące o różnych, często zaskakujących, formach kochania. Do dyskusji zaproszą Państwa Łukasz Raszewski (znany z poprzednich edycji FILMOTERAPII Z SENSEM) i psychoterapeutka Joanna Sowińska (Instytut Pomocy Profesjonalnej).Cykl realizowany jest wspólnie z Instytutem Pomocy Profesjonalnej, Against Gravity oraz Magazynem SENS.

CAŁA PRZYJEMNOŚĆ PO STRONIE KOBIET

reż. Barbara Miller | Szwajcaria, Niemcy | 101 min.

FILMOTERAPIA Z SENSEM | BILETY: 18/15/12 ZŁ

Czego pragnie kobieta? Kim jest kobieta? – to jedne z najczęściej dyskutowanych tematów we współczesnej kulturze.

Kup bilet
Buy_ticket
Przycisk_muza