Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_filmoterapiazsensem__2_

12.12.2019

ANIMUZA | MARATON Z SERIALEM ''WILQ SUPERBOHATER''

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu ANIMUZA, czyli filmowych spotkań z animacją w Kinie Muza w Poznaniu. Na grudniowe spotkanie przygotowaliśmy wyjątkowy pokaz, maraton z serialem ''WILQ SUPERBOHATER''. Jest to jednorazowy pokaz kinowy wszystkich 13 odcinków!


➡ Czwartek | 12.12 | godz. 17:30 | Sala nr 1
➡ Bilety: 8 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji''WILQ SUPERBOHATER''
reż. Leszek Nowicki, Bartosz i Tomasz Minkiewicz | Polska 2019 | 135 min.


Polski animowany serial komediowy dla dorosłych oparty na kultowej serii komiksowej Bartosza i Tomasza Minkiewiczów pod tym samym tytułem, od 2002 roku cieszącej się uznaniem fanów i krytyków (nie tylko komiksowych). Na Polskim rynku wydawniczym Wilq to prawdziwy fenomen. Nie ma drugiego tak dobrze sprzedającego się cyklu komiksowego, który zaskarbiłby sobie sympatię tak zróżnicowanego czytelnika. Sympatię do superbohatera z Opola deklarują zarówno licealiści jak i profesorowie uczelni, dziennikarze czy prezesi firm. Jak to się dzieje, -że bohater, który jest wiecznie obrażonym i zniechęconym gburem, cholerykiem, homofobem, szowinistą, który nienawidzi przyrody, studentów, obcokrajowców, rowerzystów, kosmitów, górali, hobbitów itp. jest lubiany przez całkiem normalnych ludzi?

''WILQ SUPERBOHATER'' to zwariowana komedia, która ma w oryginalny sposób pokazać, jak amerykański mit o superbohaterze mógłby wyglądać w polskiej rzeczywistości, i jak łatwo zdemaskować śmieszność naszych popkulturowych wyobrażeń.

Serial eksponuje zderzenie mitologii superbohatera i zgranych popkulturowych motywów z banałem i prozą życia; zestawić kiczowaty patos z prowincjonalizmem, niemocą i bezsensem. W takim anturażu, ten wiecznie niezadowolony superbohater, otoczony głupimi policjantami i nieporadnymi przestępcami, staje się nam bliski i budzi naszą sympatię. Bo pozwala nam odreagować jeden z paradoksów życia, czyli zderzenie wybujałych ludzkich aspiracji z upokarzającą mizerią efektów. Głupie gagi przynoszą oczyszczający śmiech.
Buy_ticket
Przycisk_muza