Narrow_thumb_dkfkamera

wtorki | godz. 20:00

DKF KAMERA

CZYM JEST DKF KAMERA? 
DKF KAMERA
został zarejestrowany w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych w 1956 roku, a od 1966 roku działa w Kinie Muza, gdzie do grona jego działaczy należeli m.in. Kazimierz Młynarz, Czesław Radomski, Lech Jeszka, Edward Pawlak. Właśnie w tym roku DKF KAMERA zasłynął organizacją głośnego przeglądu retrospektywy twórczości Ingmara Bergmana. W latach 80. zainteresowanie karnetami na pokazy DKF-u było tak duże, że widzowie ustawiali się po bilety w kolejce sięgającej kawiarni Kociak za rogiem, na ul. Św. Marcin.

DKF KAMERA działa do dzisiaj, a każde spotkanie zbudowane jest z prelekcji przed filmem i dyskusji po seansie. Współcześnie repertuar dobierany jest na zasadzie cykli tematycznych, które pozwalają na zgłebienie danego zagadnienia w obrębie miesiąca. Spotkania prowadzą doświadczeni prelegenci i specjaliści dobierani pod kątem konkretnego tematu. 

Od 2018 roku DKF KAMERA współpracuje z Instytutem Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych UAM, a takżę Forum Kultury AudiowizualnejKIEDY ODBYWAJĄ SIĘ SPOTKANIA? 
Kino Muza w Poznaniu | Wtorki | godz. 20:00

Bilety: 12 zł

PARTNERZY: 


PROGRAM FILMOWY | LUTY 2020

DKF KAMERA
AND THE OSCAR® GOES TO… WOMEN!

Kultywując DKF-ową tradycję, ponownie ogłaszamy luty miesiącem Oscarów. Tym razem jednak nasze dyskusje nie będą stanowiły elementu przygotowań do gali – Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej podjęła bowiem decyzję o skróceniu w 2020 roku czasu oczekiwania na nagrody od momentu ogłoszenia nominacji. Z tego powodu już podczas pierwszego lutowego spotkania rozsiądziemy się w eksperckich fotelach gotowi do komentowania tego, co zdążyło się wydarzyć. Już teraz jednak wiemy, co nie wydarzy się na pewno: Oscara za reżyserię nie otrzyma Greta Gerwig, która wbrew przewidywaniom nie została nominowana w tej kategorii za ''Małe kobietki''. Tym samym nie powiększy się lista nagrodzonych reżyserek, na której przez 92 lata historii Oscarów zapisano zaledwie jedno nazwisko: Kathryn Bigelow.

Ta nieustannie gorąca w środowisku filmowym kwestia będzie punktem wyjścia do naszych tegorocznych oscarowych rozważań. Przede wszystkim porozmawiamy jednak o filmach: stworzonych przez kobiety lub o kobietach opowiadających. Zobaczymy ''KRAINĘ MIODU'' – ujmujący macedoński dokument wyreżyserowany przez Tamarę Kotewską i Ljubomira Stefanowa, a także ''JUDY'' z Renée Zellweger w roli jednej z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd dawnego Hollywood oraz ''GORĄCY TEMAT'' oparty o autentyczne historie molestowanych prezenterek amerykańskiej telewizji Fox News.


➡ Wtorek | 11.02 | godz. 20.00 | Sala nr 1
''KRAINA MIODU''

reż. Tamara Kotevska, Ljubomir Stefanov | Macedonia, 2019 | 87 min.
Kiedy koczownicza rodzina wprowadza się i łamie podstawową zasadę Honeylandu, ostatnia dzika pszczelarka w Europie musi ratować pszczoły i przywrócić naturalną równowagę. 50-letnia Hatidze mieszka z chorą matką w opustoszałej macedońskiej wiosce bez dróg, prądu i  bieżącej wody. Hoduje pszczoły i jest ostatnią z linii niezależnych pszczelarzy, którzy sprzedają miód w małych partiach.

➡ Wtorek | 18.02 | godz. 20.00 | Sala nr 1
''JUDY''

reż. Rupert Goold | Wielka Brytania, 2019 | 118 min.
Fenomenalna, oscarowa rola RENÉE ZELLWEGER, pamiętnej Bridget Jones. Porywająca opowieść o jednej z największych gwiazd kina i piosenki, której niezapomniany przebój ''OVER THE RAINBOW'' przyniósł nieśmiertelność. Czasem najtrudniej jest być gwiazdą własnego życia. Judy Garland, cudowne dziecko sceny i wielkiego ekranu, dziewczyna, która podbiła serca światowej publiczności dzięki niewinnej urodzie, niezwykłemu głosowi i szczególnej charyzmie. Wraz z wielkim sukcesem przyszła samotność, nieszczęśliwe miłości, cztery burzliwe małżeństwa, a z czasem coraz mniejsze zainteresowanie publiczności, gorsze kontrakty, chałtury. W tym właśnie momencie życia poznajemy Judy Garland w filmie Ruperta Goolda

➡ Wtorek | 18.02 | godz. 20.00 | Sala nr 1
''GORĄCY TEMAT''

reż. Jay Roach | Kanada, USA 2019 | 108 min.
Trzy wielkie gwiazdy: Charlize Theron, Nicole Kidman i Margot Robbie, w rolach kobiet, które przeciwstawiają się seksizmowi i przemocy seksualnej w jednej z największych stacji telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych – The Fox News. Prawdziwa opowieść o skandalu, który był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #METOO.W POPRZEDNICH MIESIĄCACH OMAWIALIŚMY NASTĘPUJĄCE TEMATY, NA PODSTAWIE FILMÓW WYMIENIONYCH PONIŻEJ:

/2020/

STYCZEŃ 2020
Temat: METAMORFOZY JOAQUINA PHOENIX'A
Filmy: "MISTRZ", "JOKER" oraz "NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO"


/2019/

STYCZEŃ 2019
Temat: LANTHIMOS. GRANICE REALNOŚCI
Filmy: "KIEŁ", "ALPY" oraz "ZABICIE ŚWIĘTEGO JELENIA"

LUTY 2019
Temat: AND THE OSCAR® GOES TO...
Filmy: "ROMA", "GREEN BOOK", "VICE" oraz "GDYBY ULICA BEALE UMIAŁA MÓWIĆ"

MARZEC 2019
Temat: KINO JAKO FORMA AUTOTERAPII
Filmy: "UŁASKAWIENIE" oraz "ZJAZD ABSOLWENTÓW" 

KWIECIEŃ 2019
Temat: HYBRYDY GATUNKOWE
Filmy: "CO ROBIMY W UKRYCIU", "ROCKY HORROR PICTURE SHOW" oraz "JESZCZE DZIEŃ ŻYCIA"

MAJ 2019
Temat: SZEKSPIR WSPÓŁCZESNY
Filmy: "CEZAR MUSI UMRZEĆ" oraz "KORIOLAN"

PAŹDZIERNIK 2019
Temat: FESTIWALOWE PODSUMOWANIE LATA
Filmy: "WYSOKA DZIEWCZYNA", ''BOŻE CIAŁO'' oraz "PORTRET KOBIETY W OGNIU"

LISTOPAD 2019
Temat: CYBERPUNK 2019
Filmy: "MATRIX", ''ŁOWCA ANDROIDÓW'' oraz "GHOST IN THE SHELL"

GRUDZIEŃ 2019
Temat: KRYMINALNA AMERYKA OCZAMI MARTINA SCORSESE

Filmy: "TAKSÓWKARZ" oraz "KRÓL KOMEDII''


/2018/

PAŹDZIERNIK 2018

Temat: AWANTURA O KONTROWERSJE: WIARA
Filmy: "OSTATNIE KUSZENIE CHRYSTUSA", "KSIĄDZ" oraz "KLER"

LISTOPAD 2018
Temat: KWESTIA PUNKTU WIDZENIA
Filmy: "WINNI", "SEARCHING" oraz "ŹLE SIĘ DZIEJE W EL ROYALE"

GRUDZIEŃ 2018
Temat: KINO KOBIECE/KINO KOBIET
Filmy: "STADO", "FUGA" oraz "ZŁE WYCHOWANIE CAMERON POST" 

GORĄCY TEMAT

reż. Jay Roach | Kanada, USA | 108 min.

DKF KAMERA: AND THE OSCAR® GOES TO… WOMEN! | BILETY: 12 ZŁ | NIE PRZYJMUJEMY REZERWACJI

Prawdziwa opowieść o skandalu, który był jednym z najważniejszych wydarzeń dających początek ruchowi #METOO.

Kup bilet
Buy_ticket
Przycisk_muza