Narrow_thumb_418478_203067879798385_2115718515_n

wtorki | godz. 21:00

DKF KAMERA

DKF Kamera został zarejestrowany w Polskiej Federacji DKF w 1956 roku, a od 1966 roku klub działa w kinie Muza, gdzie do grona jego działaczy należeli m.in. Kazimierz Młynarz, Czesław Radomski, Lech Jeszka, Edward Pawlak. Właśnie w 1966 roku DKF Kamera wsławił się organizacją retrospektywy twórczości Ingmara Bergmana.

W latach 80. zainteresowanie karnetami na pokazy DKF-u było tak duże, że - jak podają wspominający tamte czasy pracownicy kina ? widzowie ustawiali się po bilety w kolejce sięgającej kawiarni Kociak za rogiem.
W ostatnich latach DKF Kamera przygotowywał miesięczne cykle tematyczne, takie jak: Ja się zabiję!, Nakręcone komiksy, Dozwolone od lat 18, Hard Kore(a), Polish Fantastisch, Apokryf nie na żarty, (Anty)western?, Komiks, też film!, Kino bardzo brytyjskie Czas w kinie.

DKF KAMERA
CYKL: NIE WSZYSTKIE PSY IDĄ DO NIEBA

Co drugi wtorek kwietnia | godz. 21:00
Bilety: 12 zł

Co łączy bohaterów „PSÓW” Władysława Pasikowskiego z bohaterami „WYSPY PSÓW” Wesa Andersona? W kwietniu rzucimy okiem na tematykę filmowo-kynologiczną. Nie mogliśmy się powstrzymać i zestawiliśmy ze sobą filmy, które pozornie nie łączy absolutnie nic. Czy jednak na pewno? O tym właśnie podyskutujemy w trakcie nadchodzących spotkań.


10.04 | „PSY
reż. Władysław Pasikowski | Polska 1992 | 104 min.
Dawni funkcjonariusze UB po weryfikacji rozpoczynają pracę w policji. Franz (Bogusław Linda), który w starym systemie robił karierę dzięki małżeństwu z córką ministra, musi się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Skierowany do walki ze zorganizowaną przestępczością odkrywa, że po drugiej stronie barykady stoją dwaj dawni koledzy po fachu.24.04 | „WYSPA PSÓW
reż. Wes Anderson | Niemcy, USA, 2018 | 101 min.
Opowieść o dwunastoletnim Japończyku imieniem Atari, którego wychowuje skorumpowany burmistrz wielkiego miasta Megasaki. Gdy na mocy specjalnego dekretu wszystkie psy domowe wygnane zostają na ogromne wysypisko odpadów, Atari leci na miniaturowej machinie powietrznej na „wyspę śmieci”, by odnaleźć swego ukochanego psa.


Buy_ticket
Przycisk_muza